Wycieczka klasy I-III

Nasza szkoła wzięła udział w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. W ramach programu 3 listopada 2021 r. uczniowie klas 1-3 odwiedzili  Bochnię  i najstarszą kopalnię soli w Polsce, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  

Nasi turyści dzielnie przemierzali podziemną trasę  z ekspozycją multimedialną, poznawali historię kopalni, wzięli udział w programie edukacyjnym „Królestwo Skarbnika” oraz odbyli przeprawę łodziami przez zalaną solanką komorę. W kopalni czekał także pyszny obiadek, a po nim zabawy ruchowe.

Kolejnym punktem wycieczki był Stary Sącz. Tu uczniowie mieli okazję zobaczyć  Rynek z charakterystycznymi parterowymi kamieniczkami oraz klasztor sióstr Klarysek. Ten zabytkowy kompleks obejmował kościół, zabudowania klasztorne, wieżę bramną  oraz fortyfikacje. W czasie wyprawy uczniowie poznali legendę, a także biografię św. Kingi - patronki zarówno miasta, jak i górników solnych. Wycieczka była niezwykłą okazją do wzbogacenia wiedzy i poznania dwóch wspaniałych miejsc znajdujących się na liście Pomników Historii

 

NA GÓRĘ