Poznajemy świat przez zmysły w szkolnym ogrodzie sensorycznym

 

 

Projekt Poznajemy świat przez zmysły w szkolnym ogrodzie sensorycznymwspółfinansowany ze środków otrzymanych z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” i Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA jest realizowany od 15 maja 2019 r. do 15października 2019 r. Będą w nim uczestniczyć uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami. Celem projektu jest stworzenie ogrodu sensorycznego do przeprowadzania żywych lekcji przyrodniczych oraz doświadczania świata przyrody wszystkimi zmysłami. 

W ramach projektu Poznajemy świat przez zmysły w szkolnym ogrodzie sensorycznym odbędą się warsztaty z architektem krajobrazu, który zapozna dzieci z zasadami tworzenia i prowadzenia ogrodu, a także lekcji terenowe „Spotkanie z przyrodą” oraz warsztaty „Z ptakami przez życie”.Patronat nad projektem objęła Grupa Inicjatyw Lokalnych "GIL".

 

 

 

 

 

 

Lekcja terenowa - "Spotkanie z przyrodą".

W ramach działań projektowych uczniowie uczestniczyli w lekcji terenowej „Spotkanie z przyrodą” w Rezerwacie Przyrody prowadzonej przez leśnika Nadleśnictwa w Nowym Tragu.

Makiety ogrodu sensorycznego

Uczniowie w ramach projektu " Poznajemy świat przez zmysły w szkolnym ogroszie sensorycznym" wykonali makiety ogrodu. 

Warsztaty z architektem krajobrazu

W dniu 16.09.2019 odbyły się warsztaty z architektem krajobrazu.

Prace w ogrodzie sensorycznym

W ramach projektu "Poznajemy świat przez zmysły w szkolnym ogrodzie sensorycznym" uczniowie wykonali pierwsze prace w ogrodzie. Wszystkim podobała się aktywność na świeżym powietrzu

Elementy małej architektury w ogrodzie sensorycznym

W dniu 1.10. uczniowie wykonali piekne ozdoby z kamieni do ogrodu szkolnego.

NA GÓRĘ