Przerwa na czytanie

   W dniu 13 maja 2019 roku nasza szkoła wzięła po raz pierwszy udział w ogólnopolskiej akcji "IV przerwa na czytanie". Została ona przeprowadzona na 2 i 4 przerwie międzylekcyjnej. Do pomocy w organizacji przedsięwzięcia aktywnie zaangażowała się klasa VI. Uczniowie przygotowali plakaty promujące czytelnictwo i stoiska, na których można było wypożyczyć czasopisma, takie jak: "Odkrywcy", "Młody technik" czy "National Geographic". Wydawnictwa te cieszyły się wielką popularnością. Niektórzy uczniowie, jak np. z kasy IV czy oddziału przedszkolnego przynieśli do czytania ulubione książki. Dostępny był także księgozbiór biblioteki szkolnej. Odnotowano 184 wypożyczenia w czasie przerw. W akcji wzięło udział 115 uczniów i 14 nauczycieli.

Miejsca , w których czytano na przerwach, obrazują zdjęcia zamieszczone w galerii, a swoje spostrzeżenia uczniowie wyrazili w opiniach, zamieszczonych na stronie internetowej szkoły.

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W PRZYGOTOWANIE I PROMOWANIE AKCJI NA TERENIE SZKOŁY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASTĘPNYM ROKU.

 

NA GÓRĘ