Przerwa na czytanie

   W dniu 13 maja 2019 roku "Nasza Szkoła" wzięła po raz pierwszy udział w ogólnopolskiej akcji "IV przerwa na czytanie". Akcję przeprowadzono na 2 i 4 przerwie międzylekcyjnej. Do pomocy w organizacji przedsięwzięcia aktywnie zaangażowała się klasa VI. Uczniowie przygotowali plakaty promujące czytelnictwo i stoiska, na których można było w czasie przerwy wypożyczyć do czytania czasopisma takie, jak: "Odkrywcy", "Młody technik" ,czy "National Geographic". Czasopisma te cieszyły się wielką popularnością. Niektórzy uczniowie ,jak np. z kasy IV czy oddziału przedszkolnego przynieśli do czytania ulubione książki. Dostępny był także księgozbiór biblioteki szkolnej. Odnotowano 184 wypożyczenia w czasie przerw. W akcji wzięło udział 115 uczniów i 14 nauczycieli.

Miejsca , w których czytano na przerwach obrazują zdjęcia zamieszczone w galerii, a spostrzeżenia z czytania na przerwie uczniowie wyrazili w swych opiniach zamieszczonych na stronie internetowej szkoły.

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W PRZYGOTOWANIE I PROMOWANIE AKCJI NA TERENIE SZKOŁY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASTĘPNYM ROKU.

 

NA GÓRĘ