2011/12

PIKNIK RODZINNY 

 

3 czerwca 2012r. na terenie naszej szkoły odbył sie piknik rodzinny. Program pikniku był następujący: występ wokalno - taneczny uczniów klas I - III, program artystyczny w języku angielskim, przedstawienie "Jak Wojtek został strażakiem" w wykonaniu uczniów klasy I, pokaz policyjno - strażacki, pokaz taneczny Cheerleaders, kiermasz książek, stoiska gastronomiczne oraz loteria fantowa. Bardzo dużo emocji wzbudziły mecze piłki nożnej. I miejsce w rozgrywkach zajęli absolwenci naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa! Po meczach odbył się koncert zespołu Hilaritas. Na zakończenie tego radosnego święta gimanzjaliści przedstawili refleksyjną sztukę: "Miska", opowiadającą o problemach rodzinnych starszych ludzi. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie sie do zabawy!

 


WIELKIE ŚWIĘTO W BIBLIOTECE SZKOLNEJ  

 

Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem nasi najstarsi uczniowie - gimnazjaliści z III klasy przygotowali bajkową niespodziankę swoim młodszym kolegom. 15 maja br. pierwszoklasiści zostali uroczyście włączeni w szkolną brać czytelniczą. Uczniowie znakomicie odgadywali zagadki, wzorowo rozwiązali także krzyżówkę. W imieniu Koła Przyjaciół Książek naszych maluchów pasowała na czytelnika Królowa Książek. Każdy nowy czytelnik otrzymał pamiątkową zakładkę na wędrówkę po książkach. W uroczystości pierwszakom towarzyszyli koleżanki i koledzy z klas "0" oraz II i III. 

 


   AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA 3 MAJA


 

W piątek 27 maja odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z  I, II i III klasy gimnazjum oraz z IV klasy szkoły podstawowej. Przybliżyli oni widzom historię osiemnastowiecznej Polski oraz uczcili Święto Konstytucji patriotycznymi wierszami i pieśniami. 

Opracowała: Magdalenia Stychno - Gąsior

 


AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

23 kwietnia 2012r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Akcja ta wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. Obecnie akcja odbywa się w 130 krajach świata. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz - działaczka ekologiczna. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Celem międzynarodowej kampanii jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. 

 


 

 

Zdrowych, pogodnych, pełnych radości i rodzinnego ciepła Świąt Wielkiej Nocy

dla Pani Dyrektor, nauczycieli, wszystkich uczniów oraz pracowników

Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gronkowie!


 

DZIEŃ EUROPEJSKI

 

 

 

 

 

 

 

8 marca odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. Każda klasa gimnazjum miała za zadanie przedstawić jeden wybrany kraj Europy. Uczniowie zwrócili szczególną uwagę na tradycje, kulturę, charakterystyczne stroje, ciekawostki, sport oraz zaprezentowali znane osoby danego państwa. W galerii można obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości.  

 


 

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET

 

 

 

 

 

 

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W naszej szkole z okazji tego święta odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klasy II i III gimnazjum, pod kierunkiem panów Mateusza Gąsiora i Pawła Miki. 

 


 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

 

 

Święto szkoły podstawowej

 

 

 

5 marca 2012r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły Podstawowej - Kazimierza Jagiellończyka. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w galerii.

 


 

Wyjazd na przedstawienie do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu

 

 

 

24 stycznia odbył się wyjazd uczniów klas 0 – III do MOK-u  na spektakl  muzyczny „W tajemniczej krainie krasnali”. Przedstawiona baśń opowiadała o krasnoludkach, wesolutkich smerfach, malutkich skrzatach, króliczkach oraz złośliwym trollu Szczerbolu, zlej czarownicy i Gargamelu. Młodzi widzowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, wspólnie z bohaterami śpiewali, tańczyli  oraz brali udział w konkursach i losowaniu nagród.

 

 

 

Opracowała: Magdalena Gacek

 


 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

 

 

 

 

 

 

Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też… Właśnie tak 23 stycznia uczniowie klas 0-III śpiewali podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka. Był to wyjątkowy dzień przede wszystkim dla solenizantów, ale także bez wątpienia i dla dzieci. Recytowanym wierszom i śpiewanym piosenkom towarzyszyło wiele emocji. Wzruszały role najmłodszych wnucząt, bawiły wykonania piosenek, w szczególności tej, o babci tańczącej rock and rolla, a z kolei podziw wzbudzała wspaniała gra na instrumentach. Dzieci pochwaliły się także znajomością kolęd i pastorałek zachęcając tym samym Dziadków do wspólnego kolędowania.  Za wspaniały występ Dziadkowie nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Po zakończonym programie artystycznym dzieci składały życzenia i wręczyły przygotowane upominki. Na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W bardzo miłej atmosferze szybko mijał czas wszystkim obecnym. 

 

 

 

Opracowała: Iwona Chmielak

SZKOLNY KONKURS KOLĘD

 

 

 

5 stycznia 2012 roku odbył się IX Szkolny Konkurs Kolęd. Jury wybrało zwycięzców w kilku kategoriach. I miejsce w szkole podstawowej zajęła klasa V, śpiewając kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. W gimnazjum zwyciężyła klasa I B, która zaśpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. W kategorii: występy indywidualne i zespoły – I miejsce zajęły: Natalia Kowalczyk (kl. III) oraz Dominika Wróbel, Anna Sral, Sylwia Rychtarczyk i Maria Zagata – kl. I B. II miejsce wywalczyła Katarzyna Gancarz z klasy V, a III miejsce zdobyły Katarzyna Kokalik (kl. V) oraz Izabella i Sylwia Gacek (kl. III). Wszystkim śpiewającym serdecznie gratulujemy!

 

 


 

 

 KOLĘDA MISYJNA 

 

 

 

Kolęda misyjna

 

 

 

W dniach 27-28.12.2011r. Koło Misyjne podjęło kolędę misyjną po Gronkowie. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na misje Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 


 

 

 

 

 

  

 

 

 

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gronkowie

 

przez cały Nowy Rok.

 

Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą  gwiazdką, co daje nadzieję na następny rok

 

 

 

                                                                                                                              życzy                                                                                                                                                                       

 

                                                                                                           Dyrektor ZSPiG w Gronkowie

 

                                                                                                                     Elżbieta Trybus

 


 

 JASEŁKA

 

 

 

 Jasełka

 

 

 

W dniu 21 grudnia 2011r. w naszej szkole Koło Misyjne, pod kierunkiem pani katechetki Marii Gaweł, wystawiło Jasełka.

 

 

 


 

XV GMINNY KONKURS SZOPEK W ROGOŹNIKU

 

 

 

XV GMINNY KONKURS SZOPEK W ROGOŹNIKU

 

 

 

Celem konkursu było przybliżenie uczniom Tajemnicy Wcielenia oraz popularyzacja tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Każda szkoła mogła przesłać maksymalnie 3 prace. Uczniowie naszej szkoły nadesłali prace w kategorii - malarstwo na szkle. W kategorii: szkoła podstawowa 1. miejsce zajęła Oliwia Dziadkowiec, a wyróżnienie zdobyła Wiktoria Zarębczan. W kategorii: gimnazjum uczennice naszej szkoły zdobyły najlepsze miejsca w gminie: 

 

I miejsce - Lucyna Baran

 

II miejsce - Ewelina Głodasik

 

III miejsce - Marysia Nowak

 

Serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników!

 


 

 

 

 ZAJĘCIA OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM O „A”

 

 

 

Dnia 20 grudnia 2011r. w oddziale przedszkolnym 0 „A” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematyka zajęć była związana ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci wspólnie z rodzicami bawiły się, śpiewały kolędy oraz ozdabiały świąteczne choinki. Celem zajęć było zintegrowanie środowiska dzieci i rodziców poprzez stwarzanie im możliwości wspólnych działań oraz wprowadzenie świątecznego nastroju.

 


 

 KONKURS PLASTYCZNY "CZYSTY DUNAJEC - PIĘKNIEJSZE PODHALE"

 

 

 

konkurs plastyczny

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Czysty Dunajec - piękniejsze Podhale". Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci w zakresie ochrony środowiska, rozwijanie odpowiedzialności za stan środowiska ekologicznego oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. Organizatorem konkursu jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Nowym Targu, które wydało kalendarz na 2012 r. z nagrodzonymi pracami. Laureatką konkursu została Wiktoria Zarębczan z klasy VI. Serdecznie gratulujemy naszej koleżance oraz pani Joannie Borowicz!

 


 

  POŚWIĘCENIE KRZYŻA W ZERÓWCE 

 

  

 

W dniu 14 grudnia 2011r. w sali klasy Oa, podczas lekcji religii ks. Proboszcz Józef Motyka dokonał uroczystego poświęcenia i zawieszenia krzyża. Cieszymy się, że w czasie gdy niektórzy domagają się, by krzyże zostały zdjętę z miejsc publicznych, nasi uczniowie wraz z Rodzicami pragną, by krzyż zawisł w sali, gdzie dzieci uczą się i bawią.

 

Wierzymy, że Pan nasz Jezus Chrystus będzie z tego miejsca błogosławił naszym Dzieciom i wspierał ich wysiłki w nauce.

 

Opracowała: katechetka Maria Gaweł

 


 

 KONKURS PLASTYCZNY "TAK, wolontariat!"

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „TAK, wolontariat!” - na plakat promujący wolontariat. Jury po zapoznaniu się z dostarczonymi blisko 60 pracami przyznało I miejsce Marcelinie Kopeć -  uczennicy klasy II gimnazjum oraz  wyróżnienie Dominice Wróbel uczennicy klasy I gimnazjum. Serdecznie gratulujemy koleżankom!

 

 

 


 

 

 

 KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH 

 

 

 

 

 

 

28 i 30 listopada odbył się w naszej szkole kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie wykonali piękne aniołki, choinki, mikołajki, renifery oraz kartki świąteczne. Wszystkim szczególnie podobały się bombki wykonane przez p. Joannę Borowicz techniką decoupage. Technika ta opiera się na dekorowaniu przedmiotów poprzez naklejanie na nie papierowych serwetek, zdobionego papieru ryżowego lub obrazków z różnych innych materiałów. Bombki wyglądały jak ręcznie malowane.

 

 


 

 XXII ŚWIETO GWARY GÓRALSKIEJ

 

 

 

Święto Gwary Góralskiej

 

 

 

W środę 23 listopada 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej odbyło się XXII Święto Gwary Góralskiej. Wśród recytatorów i gawędziarzy oczywiście nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Godnie reprezentowali nas uczniowie klas młodszych: Dominika Kołodziej - kl. I, Kacper Kobylarczyk - kl. I, Piotr Łaś - kl. II, a także gimnazjaliści: Paulina Szumal - kl. IB oraz Mateusz Mroszczak - kl. III. Mamy powody do radości, ponieważ w kategorii klas 0-III Dominika Kołodziej zajęła II miejsce, a Kacper Kobylarczyk - III miejsce. Z kolei Mateusz Mroszczak w swej kategorii wiekowej zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

 

 

 

Opracowała: Iwona Chmielak

 

 

 


 

 

 

 ZABAWA ANDRZEJKOWA DLA UCZNIÓW KLAS IV - VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

 

 

21 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas IV - VI. Jakub Budz, Adrian Pawlik oraz Mateusz Pudzisz zadbali o dobrą muzykę. Rodzice przygotowali dla swoich pociech poczęstunek. Nie zabrakło również wróżb andrzejkowych. Szóstoklasistki zorganizowały zabawę z krzesełkami. Pierwszą rundę tej zabawy wygrała Anna Szewczyk, drugą - Grzegorz Zagata, a w III rundzie I miejsce zajęła pani Edyta Haręza. Gratulujemy! Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie.

 


 

 KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

 

 

Od września 2011 roku uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczą w Programie Youngster współfinansowanym przez Gminę Nowy Targ i Europejski Fundusz Rozwoju Wsi. Uczniowie uczęszczają na dodatkowe lekcje języka angielskiego. Otrzymali podręczniki oraz zeszyty i długopisy. W październiku został zorganizowany konkurs związany ze świętem Halloween, w którym nasi uczniowie zostali wyróżnieni. Oto fragment listu gratulacyjnego:

 

"Pragniemy z satysfakcją poinformować, ze praca uczniów: Justyny Mazurek, Łucji Leśnickiej, Kingi Mrugały, Natalii Kopeć, Doroty Furczoń oraz Mateusza Rzadkosza uzyskała wyróżnienie w konkursie. (...) Pragniemy na ręce Pani Dyrektor przekazać gratulacje z osiągnięć uczniów, w tym zwłaszcza pogratulować ich zaangażowania w przygotowanie pracy konkursowej. Wyrazy uznania przekazujemy również Pani Sabinie Godziek, nauczycielowi prowadzącemu zajęcia w ramach programu Youngster za zmotywowanie uczniów do udziału w konkursie".

 

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom programu życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!

 

 


 

 WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE DO MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W NOWYM TARGU

 

 

 

W dniu 29 października 2011r. odbył się wyjazd uczniów klas 0 – III do MOK-u  na spektakl „O dziewczynce Katarzynce Czerwonym Kapturkiem zwanej”. Dzieci wraz z wychowawcami klas zobaczyły współczesną odsłonę znanej baśni braci Grimm, która zakończyła się ważnym przesłaniem: jak poważne mogą być skutki rozmowy z obcymi.

 


 

 

ŚLUBOWANIE KLASY I

 

 

 

Ślubowanie klasy I

 

 

 

Dnia 25 października 2011r. odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość - ślubowanie klasy I. Zanim jednak doszło do ślubowania i ceremonii pasowania na ucznia, pierwszoklasiści oczarowali wszystkich zebranych wspaniałym występem. Zadowoleni i uśmiechnięci uczniowie skupiali uwagę widzów, a w szczególności dumnych rodziców. Ważnym przeżyciem dla pierwszaków był moment ślubowania, a także uroczystego pasowania na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Elżbieta Trybus. Wychowawca klasy pani Iwona Chmielak z ogromną radością wręczyła swym uczniom pamiątkowe dyplomy. Miłą niespodziankę dla pierwszoklasistów przygotowali uczniowie starszych klas. Oprócz życzeń i ciekawych zagadek wręczyli oni pierwszakom własnoręcznie zrobione zakładki. Po oficjalnej części dzieci udały się na poczęstunek  przygotowany przez rodziców.

 

 

 

                                                                                                    Opracowła: Iwona Chmiela

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

 

14 października 2011r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku pani dyrektor wyróżniła nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w pracy dydaktyczno - wychowawczej. Wyróżnienie otrzymały panie: Joanna Borowicz, Marta Gospodarska, Marzena Sowa oraz Magdalena Stychno-Gąsior. Serdecznie gratulujemy! Następnie uczniowie pod kierunkiem pana Mateusza Gąsiora przedstawili krótki, ale treściwy program artystyczny. Nie obyło się, oczywiście, bez zaśpiewania „100 lat” Gronu Pedagogicznemu. Później nauczycielom naszej szkoły wręczono kwiaty i podarunki zrobione przez uczniów oraz złożono serdeczne życzenia. 

Opracowała: Lucyna Baran

 


 

 

 

W Dniu Edukacji Narodowej

 

 życzymy Pani Dyrektor oraz wszystkim nauczycielom,

 

by każdy dzień był wypełniony uśmiechem, radością,

 

wdzięcznością uczniów i poczuciem satysfakcji z wykonywanej pracy!

 

 

 


 

SPOTKANIE Z PISARZEM

 

 

 

Dnia 19 września w klasie III gimnazjum odbyła się lekcja literacka. Naszym gościem był Kazimierz Burnat – poeta, publicysta, edytor, dziennikarz i animator kultury. Tematem przewodnim spotkania była poezja. Doświadczony autor wielu utworów lirycznych, nakłaniał młodzież, aby spróbowała swoich sił w tworzeniu poezji. Wskazywał na źródła inspiracji, których jest wiele, jeśli chce się je dostrzec. Osobom zainteresowanym, ofiarował swą pomoc w twórczym rozwoju. Dzięki takiej lekcji uczniowie mieli szansę spojrzeć na poezję z innej strony i dostrzec wartość procesu tworzenia.

 

 

 

Opracowała: Magdalena Stychno - Gąsior

 


 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/12

 

 

 

1 września 2011r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012. Uczniowie Szkoły Podstawowej zapoczątkowali nowy rok szkolny o godz. 9.00 podczas apelu, a uczniowie Gimnazjum - o godz. 11.00. Pani dyrektor powitała wszystkich bardzo serdecznie w murach szkoły, a następnie odczytała list Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz list Ministra Edukacji Narodowej skierowany do uczniów, rodziców, dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012. Wspólna msza św. w Kościele Parafialnym w Gronkowie została odprawiona o godz. 10.00.

 

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom naszej szkoły życzymy

 

wytrwałości oraz wielu sukcesów w bieżącym roku szkolnym!

 

 


 

NA GÓRĘ