2010/11

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/11

 

01.09.2010r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie  roku szkolnego 2010/2011 w naszej szkole. O godz. 9.00 podczas apelu zapoczątkowali nowy rok szkolny uczniowie Szkoły Podstawowej, a o godz. 11.00 uczniowie Gimnazjum. Wspólna msza św. w Kościele Parafialnym w Gronkowie odprawiona została o godz. 10.00. Wszystkim nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły życzymy wytrwałości oraz samych sukcesów w bieżącym roku szkolnym.

Uczniowie naszej szkoły Kinga Zarębczan oraz Andrzej Pudzisz wykonali plakat poświęcony gronkowskiemu kościółkowi pw. Św. Józefa. Praca została doceniona przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki Oddział Kraków i opublikowana na stronie www.sztukanakolkach.pl

NIESIEMY POMOC

Szkolne Koło Wolontariatu działające w ramach projektu „ Mieć wyobraźnię miłosierdzia" zorganizowało w dniach od  16.09 2010r do 29.09.2010r zbiórkę następujących artykułów: papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, mydło w płynie, kubeczki ceramiczne na napoje.

Zebrane artykuły przeznaczone zostały dla Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Nowym Targu.

Wkrótce podsumowanie akcji.

Opiekun: Ewa Zarębska

 

 

NIECH NASZA ZIEMIA BĘDZIE CZYSTA

 

 

Co roku na całym świecie organizowana jest akcja „Sprzątanie świata". W każdy trzeci weekend września uczniowie szkół, członkowie organizacji ekologicznych oraz mnóstwo ochotników zbiera śmieci, które znajdują się poza miejscem ich składowania. Pomaga to na chociaż chwilowe oczyszczenie naszej planety, wpływa na wzrost świadomości ekologicznej ludzi.

 Niektóre gminy, szkoły czy przedszkola organizują lokalne dni sprzątania środowiska, niezależnie od międzynarodowej akcji. Jest to znakomity pomysł, aby wśród dzieci i młodzieży już od najmłodszych lat szerzyć proekologiczne postawy. Można się nauczyć przy tym, że lepiej wyrzucać pojedyncze śmieci do kosza, niż później sprzątać ich całe mnóstwo.

Opracowała: Klaudia Czachurska, Natalia Kopeć

 

 

Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

W ramach realizacji projektu " Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia" nawiązaliśmy współpracę  z dyrektorem Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Nowym Targu w celu sprawowania opieki i spędzania czasu z uczniami szkoły. Co tydzień w roku szkolnym spotykaliśmy się z dziećmi z tego ośrodka oraz wspólnie spędzaliśmy czas. Podczas spotkań  bawiliśmy się, rysowaliśmy, chodziliśmy na spacery, paliliśmy ognisko. Dzieci zawsze czekały na nas i były szczęśliwe, że je odwiedzamy. Więcej zdjęć w Galerii.

VII Dzień Seniora

Dnia 29 września 2010 roku w Gimnazjum nr 4 w Gronkowie odbył się VII Dzień Seniora. Miłą atmosferę urozmaicał śpiew dziewczyn ze Scholi i inne występy artystyczne,  a to wszystko w ramach projektu  „Mieć wyobraźnię miłosierdzia''. Zdjęcia do obejrzenia w Galerii.

Biegi Przełajowe w Nowym Targu

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w Gminnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 23 września na lotnisku w Nowym Targu. Więcej informacji w dziale Sport. Gratulujemy.

HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

Uczniowie naszej szkoły zajęli 4 miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców, który został rozegrany 4 października w Zespole Szkół w Waksmundzie. Więcej informacji w dziale Sport. Gratulujemy.

UROCZYSTE POŚWIĘCENIE I PRZEKAZANIE HALI SPORTOWEJ

Zdjęcia do obejrzenia w Galerii.

Podsumowanie projektu "Mieć  wyobraźnię miłosierdzia''

W  dniu 29 października 2010r. odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu uroczyste podsumowanie projektu "Mieć  wyobraźnię miłosierdzia''. Nagrodzono uczniów i nauczycieli realizujących projekt w naszym gimnazjum.

Lista realizujących projekt:

Opiekunowie: E. Zarębska, E. Haręza

Uczniowie klas: IIIa, IIIb, IIa

Załącznik : Podziękowanie dla uczniów i nauczycieli

WARSZTATY PLASTYCZNE W GALERII "JATKI" NOWY TARG

5 listopada 2010 r. uczniowie klasy 2a gimnazjum brali udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się w Miejskiej Galerii "Jatki" Nowy Targ. Prace uczniów były inspirowane wystawą prac nowotarskiej artystki Joanny Borowicz, która specjalizuje się w rzeźbie z brązu odlaną na wosk tracony. Uczniowie pod kierunkiem i czujnym okiem szefowej galerii - Anny Dziubas, wykonali prace w technice "papier marche". Dodatkowo składali pawia w technice origami oraz za pomocą pantomimy pokazali odbiór wystawionych rzeźb.

 

Spotkanie z Misjonarzem

W dniu 17.11.2010 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z Misjonarzem -Ks.Kazimierzem Kubatem. Ks. Kazimierz pochodzi z Nowego Targu i od wielu lat pracuje na misjach. Misjonarz opowiadał uczniom naszej szkoły o swojej pracy w Afryce. Pokazał też prezentację, ukazującą tragiczną sytuację dzieci afrykańskich. Przyczyną tego stanu jest przede wszystkim głód, brak wody oraz trwające wiele lat wojny domowe. Ksiądz zachęcał dzieci do dziękowania Panu Bogu i rodzicom za dobrą sytuację materialną oraz do hojności i dzielenia się z ludźmi potrzebującymi.

Spotkanie zorganizowało Koło Misyjne "Iskierki" działające w naszej szkole!

Opracowała:  Maria Gaweł

 

XV POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "NIEPODLEGŁOŚĆ"

pod patronatem Pani Anny Paluch Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

15 listopada 2010r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym "Niepodległość" organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu. Prace plastyczne wykonane przez uczniów, pod kierunkiem Joanny Borowicz zostały nagrodzone w 2 kategoriach.

Szkoła podstawowa : JOANNA KOPEĆ - nagroda

ZUZA FILIPOWICZ - wyróżnienie

Gimnazjum : EWELINA GŁODASIK - nagroda

KLAUDIA CZACHURSKA - nagroda

 

WARSZTATY PLASTYCZNE  W GALERII "JATKI" NOWY TARG

19 listopada 2010r. uczniowie klasy IIb gimnazjum brali udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez szefową galerii "Jatki" Annę Dziubas w Nowym Targu. Fotoreportaż z warsztatów do obejrzenia w Galerii.

Akcja "NAKRĘTKI"

Zachęcamy wszystkich do zbierania plastikowych nakrętek. Akcja, którą prowadzimy ma pomóc w rehabilitacji Michała Bryczka z Frydmana. Chłopiec miał wypadek 10.08.2008 r. Cały czas jest leczony oraz rehabilitowany. Pudło na nakrętki znajduje się w hollu przy wejściu do szkoły. Większą partię nakrętek prześlemy do Frydmana.

 

Zabawa andrzejkowa

A  to  zabawa  andrzejkowa  naszych  najmłodszych  uczniów. W  naszej  pięknej  sali  gimnastycznej  tańcom,  pląsom  nie    było  prawie końca. Oczywiście  nie  brakowało  konkursów. Był  piękny  taniec  par  i  tu  najlepszymi  okazali  się: Marcelinka  Górka, Kamil  Kubiński, Ewelina  Jarzębska, Jaś  Niemiec, Iza  Stokłosa, Mateusz  Furczoń.
Zwycięscy   tańca    indywidualnego to: Michasia  i  Dominika  Kołodziej, Ada  Kobylarczyk, Marysia Kobylarczyk. Dalszy  ciąg  zabawy  odbywał  się  w  klasach  i  tu  były  wróżby.

Danuta Kutyła

 

Ślubowanie klas I

Dnia  4 listopada odbyło się w naszej szkole ślubowanie klasy I. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy Zofię Gigoń oraz nauczyciela języka angielskiego panią Sabinę Godziek. W obecności rodziców i zaproszonych gości uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Elżbietę Trybus. Tym sposobem gronkowska brać szkolna została powiększona o 12 uczniów. Dyrektor szkoły wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książki. Po części oficjalnej pierwszaki z rodzicami udali się do sali na przygotowany poczęstunek.

Zofia Gigoń

 

 

Ślubowanie klas I

Dnia  4 listopada odbyło się w naszej szkole ślubowanie klasy I. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy Zofię Gigoń oraz nauczyciela języka angielskiego panią Sabinę Godziek. W obecności rodziców i zaproszonych gości uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Elżbietę Trybus. Tym sposobem gronkowska brać szkolna została powiększona o 12 uczniów. Dyrektor szkoły wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książki. Po części oficjalnej pierwszaki z rodzicami udali się do sali na przygotowany poczęstunek.

Zofia Gigoń

 

Jak co roku:)

 

Kozdego roku  ło tyj porze zganiajom do Łopusnyj nojlepsyk  gawyndziorzy ze skół gminy Nowy Targ. Jako ze u nos tys gwarom godajom to i my pojechali  i pokozali co umiymy.  W przeglondzie momy  miyjsca  nojlepse.

MIYJSCE  I

Mateusz Mroszczak z kl. II a Gimnazjum

MIYJSCE III

Karolina Mroszczak z kl. III Skoły Podstawowyj

WYRÓŻNIYNIE

Sabina Wilczek, Natalia Kubińska z kl. II Skoły Podstawowyj

Gratulujymy im serdecnie  zaprosomy inkse dzieci z nasyj skoły coby sły w ik ślady.

HEJ !

Danuta Kutyła oraz uczniowie Maria Zarębczan, Kinga Wilczek, Mateusz Mroszczak

 

Tenis stołowy

24 listopada 2010 roku odbyły się Gminne Zawody w tenisie stołowym. W kategorii dziewczyn nasza koleżanka Agata Bałos zajęła 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 

„Baw się razem z nami"

8 grudnia uczniowie klas młodszych wzięli udział w corocznych zawodach sportowych „Baw się razem z nami" w Nowym Targu pod opieką p. Gigoń i p. Godziek. w składzie:

KLASA I

1. Górka Marcelina

2. Kobylarczyk Maria

3. Kubański Kamil

4. Polaczek Łukasz

5. Rychtarczyk Anna

6. Zarębczan Paweł

KLASA II

1. Mariusz Sebastian

2. Rychtarczyk Ewelina

3. Spirczak Adrian

4. Wilczek Natalia

5. Zarębczan Weronika

6. Zagata Daniel

 

KLASA III

1. Furczoń Mateusz

2. Fudala Aleksandra

3. Kopeć Ewelina

4. Kozieł Ewelina

5. Nowak Kacper

6. Wróbel Maciej

Jak zawsze zmaganie sportowe dostarczyły wiele emocji. Nasi uczniowie zajęli takie wyniki:

klasa I - II miejsce

klasa II - VIII miejsce

klasa III- V miejsce

dyplomy zamieszczono w Galerii.

Opracowała Ewa Kordecka.

 

"Święta, święta-czas kolędowania"

Nadszedł piękny czas świątecznych przygotowań, rodzinnie spędzonego czasu, serdecznych życzeń i smacznych potraw. Nasi uczniowie również w szkole czynią starania, aby stworzyć świąteczną atmosferę. Więcej zdjęć w Galerii.

oprac. Ewa Kordecka, Barbara Gągola.

 

XIV GMINNY KONKURS SZOPEK W ROGOŹNIKU

21 grudnia w SP w Rogoźniku odbyło się podsumowanie konkursu oraz ogłoszenie wyników. Laureatami zostali:

miejsce I -  Ewelina Głodasik, gimnazjum

miejsce II -  Marysia Nowak, gimnazjum

miejsce III  - Patrycja Skiba, gimnazjum

ŚWIĄTECZNY APEL
"EUROPO- NIE MOŻESZ ŻYĆ BEZ BOGA"

22 grudnia odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie SP z kółka misyjnego przybliżyli Tajemnicę Bożego Narodzenia.

 

Koncert kolęd

LAUREACI VIII SKOLNEGO KONKURSU KOLĘD

Klasy:

I miejsce klasa II

II miejsce klasa IV

III miejsce klasa I

GRUPA DZIECI MŁODSZYCH

I miejsce Natalia Łaś - kl. 0

II miejsce Kasia Kokalik - kl. VI; Izabela i Sylwia Gacek - kl. II

III miejsce Piotruś Łaś - kl. I

GRUPA DZIECI STARSZYCH

I miejsce Sylwia Rychtarczyk, Ania Kopeć, Marysia Zagata - kl. VI

II miejsce Aleksandra Kokalik, Teresa Kopeć, Wiktoria Zarębczan - kl. V oraz  Elżbieta Witek - kl. I Gimnazjum

III miejsce Basia Polaczek, Lucyna Baran, Grażyna Kopeć - kl. V oraz Teresa Kopeć, Dorota Niemiec, Elżbieta Witek - kl. I Gimnazjum

Więcej zdjęć do oglądnięcia w Galerii.

 UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

11 stycznia pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystego pasowania na czytelnika dokonała bibliotekarka pani Danuta Kutyła, która również razem z uczniami klasy IV przygotowała program artystyczny.

 

BAL PRZEBIERAŃCÓW DLA KLAS 0 - III

Nadszedł czas karnawału. A jak karnawał to i pora na maskaradę. W środę 12 stycznia bawiły się młodsze klasy. Tańcom towarzyszyły pląsy z wychowawcami, konkursy, loteria fantowa, a także pyszny podwieczorek przygotowany przez rodziców.

Z roku na rok coraz piękniejsze i bardziej pomysłowe są stroje przebierańców i to nie tylko te kupione w sklepie, ale i te wymyślone i własnoręcznie wykonane - składamy ukłon Rodzicom.

Więcej zdjęć do oglądnięcia w Galerii.

Opracowała: Ewa Kordecka

"CZYSTY DUNAJEC - PIĘKNIEJSZE PODHALE "

konkurs plastyczny

12 stycznia w siedzibie spółki Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Nowym Targu zostały wręczone nagrody Joannie Kopeć, klasa 4 oraz Wiktorii Zarębczan, klasa 5 - laureatkom konkursu plastycznego. Zdjęcia w Galerii.

Dzień Zakochanych - Walentynki

Święto Zakochanych ma tylu zwolenników, ilu przeciwników. Niezależnie od tego, do której grupy należycie, życzymy Wam takiej miłości, o jakiej pisze Joanna Grzegorzewicz: "W ciche, pogodne południe nagle zerwał się wiatr. Silny podmuch przecisnął się wąską uliczką, zawirował i poleciał do góry, tam gdzie strychy. Luźna szyba w oknie ostatniego piętra zachwiała się i wypadła z ram. Podnieśliśmy głowy i widzieliśmy jak lśniąca, ostra niczym nóż tafla tnie powietrze...

8 marca - Dzień Kobiet w naszej szkole

Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem panów Pawła Miki oraz Mateusza Gąsiora przygotowali w tym dniu przedstawienie dla Wszystkich KOBIET w szkole. Nie obyło się bez życzeń, śpiewu, żartów oraz symbolicznego kwiatka. Zdjęcia do obejrzenia w Galerii.

Członkowie Koła Misyjnego podjęli sprzedaż kartek świątecznych w szkole i w parafii. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na Adopcję Serca Dziecka z Afryki. Wpłacono zarobione w ten sposób pieniądze na konto Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri". Naszej szkole została przydzielona do opieki dziewczynka o imieniu Clotilde Asta Yael z Kamerunu. Jest ona sierotą, którą opiekuje się jej wujek. Dziewczynka chodzi do IV klasy szkoły podstawowej, ma 13 lat. Jej rodzice zmarli wskutek AIDS.

Zachęcamy Wszystkich chętnych do wspierania dzieła Adopcji Serca. Za okazaną już pomoc serdecznie dziękujemy!

Koło misyjne

 

Gminne zawody w koszykówce

Zdjęcia w Galerii w dziale Sport.

"DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU"

W naszej szkole po raz drugi odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie gimnazjum w formie prezentacji multimedialnej przedstawili zagrożenia występujące w Internecie oraz ich zapobieganie. Celem akcji jest poznanie sposobów na zabezpieczenie swojego komputera przed szkodnikami występującymi w sieci. Tematyka dotyczyła przede wszystkim: programów antywirusowych, zapory sieciowej, aktualizacji automatycznych, hakerów, itp.
Więcej na temat Dnia Bezpiecznego Internetu na stronie www.dbi.pl

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

„Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości,

umiera i nie buduje przyszłości!"

 

Dnia 29 kwietnia 2011 roku odbyła się w naszej szkole akademia, upamiętniająca 220 rocznicę uchwalenia konstytucji trzeciego maja. Wystąpienie, pod przewodnictwem pani Magdaleny Stychno - Gąsior, przygotowali uczniowie z klasy III b gimnazjum. W przedstawieniu udział wzięli: Agata Bałos, Kinga Cyrwus, Ewelina Kobylarczyk, Andrzej Kopeć, Wioletta Kopeć, Izabela Kowalczyk, Barbara Kudasik, Paulina Niemiec, Kinga Zarębczan oraz Natalia Bafia.

Uczniowie wcielili się w role osiemnastowiecznych postaci, które przyczyniły się do uchwalenia majowej konstytucji. Na scenie można więc było zobaczyć - króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (Paulina Niemiec), księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego (Wioletta Kopeć), marszałka sejmu Stanisława Małachowskiego (Ewelina Kobylarczyk), Ignacego Potockiego (Kinga Cyrwus), Hugona Kołłątaja (Agata Bałos) oraz Ignacego Krasickiego (Barbara Kudasik).

Postaci te i ich zachowania, zgodnie z koncepcją przedstawienia, zostały skonfrontowane z uczniami XXI wieku (Izabela Kowalczyk, Kinga Zarębczan, Andrzej Kopeć). Młodzież, dostrzegająca z początku wartość święta tylko w tym, że jest to dzień wolny od zajęć szkolnych, po odbytej „na żywo" lekcji historii i patriotyzmu, zaczyna rozumieć więcej. Naciśnięty przez ucznia, przy próbie kopiowania wypracowania z Internetu, przycisk enter - przenosi  młodych ludzi do osiemnastowiecznego dworu, gdzie toczą się, niesłychanie wówczas istotne dla Polski, dyskusje polityczne. Przysłuchujący się im uczniowie, zaczynają rozumieć ówczesne problemy, próbują nawet pomóc w ich rozwiązaniu, uczestniczą w ważnych historycznych wydarzeniach. Dzięki temu dostrzegają wagę dnia, w którym uchwalono konstytucję, a tym samym istotę obchodzenia świąt, upamiętniających to wydarzenie.

Komizm językowy, wypływający z zestawienia obok siebie slangu młodzieżowego i osiemnastowiecznych archaizmów  oraz  komizm sytuacyjny, wynikający z konfrontacji realiów tamtych lat i czasów nam współczesnych, były dodatkowym walorem akademii. Zabawne kostiumy i peruki, mające na celu odzwierciedlenie wizerunków wielkich historycznych postaci, okazały się strzałem w dziesiątkę.

Przedstawienie trafnie podsumowała pani dyrektor Elżbieta Trybus, która zwróciła uwagę na główne przesłanie akademii, podkreślając raz jeszcze jej najważniejsze treści.

Zdjęcia w Galerii.

Magdalena Stychno-Gąsior

 

Przedstawienie "Operacja Radość" z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

4 maja 2011r. uczniowie klasy pierwszej gimnazjum pod kierunkiem pani Marii Gaweł i Moniki Nycz przedstawili wzruszający program artystyczny pt.: "Operacja radość". Historia opowiadała o losach chłopca z domu dziecka, który dzięki anegdotom z życia Jana Pawła II odzyskał radość życia. W czasie przedstawienia nie zabrakło góralskiej muzyki. Dla Papieża zatańczyli Ewelina Greczek, Kinga Ludzia oraz Przemysław Wach, a do tańca przygrywali na skrzypcach i basach Wojciech Waksmundzki, Krzysztof Polaczek i Adrian Kopeć. Po występie odbyło się spotkanie z panią Heleną Deskur, która jest córką prof. Stefana Swieżawskiego, przyjaciela Karola Wojtyły. Pani Helena w ciekawy sposób opowiadała uczniom o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II. Zdjęcia w Galerii.

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Mini Piłce Ręcznej

W dniu 9 maja 2011 r. w Zespole Szkół w Gronkowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Mini Piłce Ręcznej. W zawodach brało udział osiem szkół (82 uczniów) gminy Nowy Targ.

Tytuł mistrzowski wywalczyła Szkoła Podstawowa z Łopusznej, której kapitanem był najlepszy zawodnik turnieju Krzysztof Kosakowski, w finale SP Łopuszna pokonała SP z Nowej Białej, trzecie miejsce zajęła SP Gronków. Każda szkoła, która zajęła miejsca 1-6 otrzymała puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe - piłki.

Paweł Mika

Przegląd Zespołów Cheerleaders

12 maja dziewczyny z naszej szkoły brały udział w Gminnym Przeglądzie Zespołów Cheerleaders w Klikuszowej. Były bezkonkurencyjne zajmując I miejsce. Serdecznie gratulujemy. Zdjęcia w Galerii.

Dziękujemy za pomoc w organizacji i przygotowaniu zespołu Pani Monice Kokalik.

Paweł Mika

 

Jedz smacznie i zdrowo

Udział uczniów gimnazjum w kampanii społecznej „Jedz smacznie i zdrowo" - plakat społeczny, promujący zdrowe odżywianie, gotowanie, niemarnowanie pożywienia oraz wspólne spożywanie posiłków.

Organizatorem programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo" jest Federacja Polskich Banków Żywności oraz marka WINIARY. Program został objęty patronatem przez Minister Edukacji Narodowej oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych. Zdjęcia plakatów w Galerii.

Joanna Borowicz

 

Gronkowski Płomień

 

W sobotę 4 czerwca podczas XI Wielkiej Parady Smoków w Krakowie, smok Gronkowski Płomień wywalczył pierwsze miejsce. Organizowana od 2000 roku przez Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska Wielka Parada Smoków z kameralnej imprezy przerodziła się w wydarzenie, w którym uczestniczą zarówno dzieci i dorośli mieszkańcy Krakowa, jak i przybysze z innych miast i krajów. W tym roku parada odbyła się w ramach polsko-norweskiego projektu „Żywioły. Elementer og Mythos” i zawierała elementy nordyckie.

Zwycięska „smocza” drużyna maszerowała w składzie: Łucja Leśnicka, Marysia Nowak, Ewelina Głodasik,  Ewelina Greczek, Anna Kunka, Patrycja Skiba, Andżelika Głodasik, Kacper Bryja, Mateusz Groński, Jacek Bałos, Mateusz Mroszczak, Ania Szewczyk oraz Grzegorz Zagata.

Joanna Borowicz

 

NA GÓRĘ