2009/10

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/10.  

 

01.09.2009r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie  roku szkolnego 2009/2010 w naszej szkole. O godz. 9.00 podczas apelu zapoczątkowali nowy rok szkolny uczniowie Szkoły Podstawowej, a o godz. 11.00 uczniowie Gimnazjum. Wspólna msza św. w Kościele Parafialnym w Gronkowie odprawiona została o godz. 10.00. Wszystkim nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły życzymy wytrwałości oraz samych sukcesów w bieżącym roku szkolnym.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Dnia 18 września 2009 nasz szkoła brała udział w akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie całej szkoły zbierali śmieci na terenie gminy.

Akcję "Sprzątanie świata" zapoczątkował australijski żeglarz Ian Kiernan, który w 1987 roku zakończył samotną wyprawę dookoła świata. Podczas swojej podróży stwierdził, że wszystkie morza i oceany są bardzo zaśmiecone. W roku 1989 zorganizował akcję "Sprzątamy zatokę w Sydney", a rok później "Sprzątamy Australię". Popularność akcji szybko wyszła poza granicę Australii. Już od roku 1993 organizuje się akcję "Sprzątanie świata". Corocznie bierze w niej udział wiele milionów ludzi z ponad stu dziesięciu krajów. Także Polacy corocznie sprzątają ziemię.

 

 

IX DZIEŃ PAPIESKI

 

16 października 2009 obchodziliśmy w naszej szkole IX Dzień Papieski. Uczniowie Gimnazjum, pod kierunkiem p. Moniki Nycz, przygotowali program artystyczny pt.: "Okna, buty i kremówki...". W roli głównej wystąpili: Maria Zarębczan, Kinga Wilczek, Mateusz Mroszczak oraz Piotr Luberda, Bartłomiej Zalot i Łucja Leśnicka. W czasie przedstawienia była również wyświetlana prezentacja multimedialna. Wszyscy ze wzruszeniem wsłuchiwali się w słowa Ojca Świętego. Niech hasło, które było mottem spotkania: "Wymagajcie od siebie, choćby nawet inni od was nie wymagali..." zawsze motywuje nas do pracy nad sobą. W Galerii można obejrzeć zdjęcia z uroczystości.

 

 

"Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia"

 

          W dniu 29 pażdziernika 2009r o godz. 10 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyły się Przeglądy Rejonowe w ramach Projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia", przygotowującego uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie naszego Gimnazjum - wolontariusze, którzy realizowali projekt razem z opiekunami: p. K. Bednarz i E. Zarębską. Wolontariuszami byli uczniowie klasy II Gimnazjum - T. Bafia, A. Bałos, J. Bałos,  I. Kowalczyk, K. Pławszak, K. Zarębczan, K. Cyrus, K. Polaczek, P. Niemiec, W. Kopeć, A. Pudzisz, D. Zagata oraz uczniowie klas III Gimnazjum: A. Rychtarczyk, A. Gąsienica, J. Grynia, K. Cekus, K. Garlicka, M. Stefaniak, M. Łuszczek, P. Gacek.

W ramach projektu realizowaliśmy między innymi następujące działania:

- konkurs plastyczny na temat: "Tacy sami...- w jaki sposób mogę pomóc ludziom starszym i chorym wśród nas,

- spotkania integracyjne " Dzień Seniora",

- przeprowadzenie akcji " Każdy znaczek wspiera misje",

- zorganizowanie akcji: " Zabawki i przybory szkolne koleżankom i kolegom z Domu Dziecka".

 

Opracowanie: Ewa Zarębska„GÓRA GROSZA 2009"

 

W grudniu 2009 roku nasza szkoła brała udział w X edycji akcji GÓRA GROSZA. Pieniądze były zbierane do skarbonek w czasie przerw. Dochód z tej akcji był przeznaczony na pomoc dzieciom z domów dziecka. Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra groszy może przyczyni się do poprawy losu dzieci, które nie mają własnych domów, ani rodziców, którzy mogliby się nimi zająć.

Informujemy, że zebraliśmy 4476 monet, których wartość wyniosła 161.86 zł. Pieniądze zostały przekazane 14 stycznia Fundacji Nasz Dom.


Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.


 

Wizyta w naszej szkole pisarza Arkadiusza Niemirskiego

 

            W dniu 8 grudnia 2009 r. do Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Gronkowie przyjechał Arkadiusz Niemirski, autor powieści kryminalnych i detektywistycznych. Spotkanie odbyło się w świetlicy naszej szkoły godz. 8:30. Zebrali się na nim uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej, gimnazjaliści oraz nauczyciele, którzy dodatkowo pilnowali dyscypliny.                              
            Na wstępie pan Arkadiusz przeprosił za zakłócanie porządku zajęć, co spotkało się z wielką wyrozumiałością uczniów. Następnie mówił, że w dzisiejszych czasach książki, choć łatwo dostępne, są odsuwane na dalszy plan i zachęcał nas do czytania.

            Później przedstawił nam swoją biografię za pomocą „obrazu i dźwięku" czyli prezentacji multimedialnej. Wyświetlane zdjęcia pokazywały dzieciństwo, lata młodzieńcze i dorosłe życie pisarza. W trakcie wyświetlania pan Arkadiusz opowiadał o historii tych zdjęć i sytuacjach z nimi związanych. Dowiedzieliśmy się m. in. że w czasach  licealnych wraz z kolegą Dariuszem Olakiem założyli kabaret, który współpracował z Programem III Polskiego Radia o początkach swojej twórczości  w 1999r. Wcześniej pracował jako magister zootechnik w instytucie naukowym.

            Wiele uwagi poświęcił serii książek Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik". Mówił, że były one dla niego inspiracją do tworzenia własnych powieści. Po śmierci Nienackiego otrzymał propozycję kontynuacji serii i wzbogacił ją o szesnaście tomów, m. in. „Pan Samochodzik i skarby wikingów" (którą zadebiutował), „Pan Samochodzik i Atlantyda", „Pan Samochodzik i Święty Gral". Przedstawił nam także kilka swoich „oryginalnych" powieści: „Pojedynek detektywów", „Bożek Templariuszy" oraz najnowszą książkę „Tajemnica Fabritiusa".

            Po zakończeniu prezentacji był czas na zadawanie pytań. Szczególną  chęć wiedzy przejawiali uczniowie klas IV - VI, pytając zarówno o twórczość jak i życie osobiste.

            Na zakończenie pan Arkadiusz przedstawił skecz kabaretowy, w którym wcielił się w spikera programu informacyjnego i prezentera pogody. Widzom bardzo się spodobał, o czym świadczyły głośne wybuchy śmiechu. Występ pisarza spotkał się z gorącym aplauzem zebranych. Mamy nadzieje, że tego typu spotkań będzie więcej.

 

Opracowała: Maria Stefaniak   

 

 

Kolędnicy misyjni 2009


                 W dniach od 26 grudnia 2009 do 31 grudnia 2009 uczniowie Koła misyjnego przy ZSPiG w Gronkowie odwiedzali mieszkańców Gronkowa z kolędą misyjną. Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na pomoc dzieciom w Tanzanii, Peru, Pakistanie i na Ukrainie. Dziękujemy serdecznie za wsparcie dzieła misyjnego.

 

 

VII SZKOLNY KONKURS KOLĘD

 

6 stycznia 2010 roku odbył się „VII SZKOLNY KONKURS KOLĘD". Zdjęcia do oglądnięcia w Galerii. Poniżej przedstawiamy wyniki:

Szkoła Podstawowa

I miejsce kl. II i III

II miejsce kl. I i IV

III miejsce kl. 0 i V

IV miejsce kl. VI


Gimnazjum

I miejsce kl. IIIB

II miejsce kl. IA

III miejsce kl. IIA

IV miejsce kl. IIB

V miejsce kl. IIIA

VI miejsce kl. IB

 

 

Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję „Góra Grosza 2009". Informujemy, że zebraliśmy 4476 monet, których wartość wyniosła 161.86 zł. Pieniądze zostały przekazane 14 stycznia Fundacji Nasz Dom.

Samorząd Uczniowski

 

 

Bal Karnawałowy 

 

We wtorek, 2 lutego 2010 roku odbył się coroczny „Bal Karnawałowy" typu maskarada klas 0 - III. Rodzice wraz z dziećmi włożyli wiele wysiłku w zaprojektowanie ciekawych strojów przebierańców. Wśród postaci były piękne księżniczki, wesołe cyganeczki, dzielne pielęgniarki, odważni rycerze, okrutni piraci i wiele innych... Oprócz obowiązkowej zabawy tanecznej, odbyły się liczne konkursy, a to: taniec w parach z balonami i na gazetach , „Król wita" - zabawa na oryginalny ukłon, najciekawszy pląs w duecie oraz wybór króla i królowej maskarady z każdego oddziału. Chwilę wytchnienia tancerze mogli zyskać przy smakowitym podwieczorku, przygotowanym przez rodziców.

Bal uświetniło przedstawienie pod tytułem „Calineczka" teatru lalkowego „Bajka". Występ zbudził zainteresowanie ciekawą scenografią, melodyjną warstwą muzyczną i wyrazistymi postaciami. Do zobaczenia za rok!

Opracowanie: Ewa Kordecka

 

 

Miejsce zabaw w szkole - realizacja programu „Radosna szkoła"

 

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Jagiellończyka w Gronkowie, po złożeniu przez Dyrektora ZSPiG w lipcu 2009 r. wniosku o przyznanie dotacji na urządzenie miejsca zabaw w szkole, otrzymała dotację celową z budżetu państwa na realizacje zadania w wysokości 12.000 zł. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Nowy Targ wyremontowano 2 pomieszczenia tj. sala nr 7 i 8 (nieużytkowane zaplecze sanitarne sali gimnastycznej). Na powierzchni ok. 80 m2 urządzono miejsce zabaw w szkole. Sale połączone są otwartym przejściem.

Jedna wyposażona jest w basen z piłkami, miękkie klocki, zestaw dużych figur geometrycznych w kolorach przyjaznych dla dzieci, kolorowe piłki i materace do zabaw ruchowych, drabinki gimnastyczne. Miejsce to służy aktywności ruchowej i zabawom konstrukcyjnym, umożliwiającym poznawanie różnych kształtów i zabawę w grupie, a także kształtowanie w zabawie koordynacji wzrokowo-ruchowej, zręczności i precyzji ruchu, sprawności motorycznej i równowagi.

Druga sala to miejsce wyposażone w pomoce dydaktyczne mające na celu wspomaganie kształtowania u dzieci umiejętności w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości, sprawności i zdolności manualnych, a także precyzji i celowości ruchu oraz wyobraźni przestrzennej. Ta sala wyposażona jest w układanki, gry planszowe zabawki dydaktyczne i inne pomoce służące rozwijaniu wyobraźni przestrzennej i umiejętności pracy w grupie oraz współzawodnictwo. W miejscu tym zorganizowano również zaplecze higieniczno-sanitarne dla bawiących się tam dzieci.

Zdjęcia do oglądania w Galerii.

 

 

Ślubowanie klasy I

 

4 lutego 2010roku odbyła się uroczystość Ślubowania klasy I. Spotkanie zaszczycili rodzice dzieci z klasy I, pani Dyrektor, uczniowie i nauczyciele ze szkoły podstawowej. Rozpoczęto występem artystycznym Pierwszaków, na który składały się wiersze i piosenki połączone tekstem przygotowanym przez wychowawczynię - panią Ewę Kordecką. Następnie uczniowie przystąpili do ślubowania, jak obiecali ćwiczyć umysły na miarę swoich sił, dbać o tężyznę fizyczną, aby zachować zdrowie i siłę, szanować Szkołę i wszystkich jej pracowników, być uczciwym, koleżeńskim i aktywnym na rzecz środowiska. Kolejno zabrała głos pani Dyrektor doceniając wysiłek uczniów w przygotowaniu występu, zarazem poinformowała zebranych o otwarciu Sali rekreacyjnej, przeznaczonej dla najmłodszych uczniów. Następnie Pierwszoklasiści otrzymali książki od Rodziców i pamiątkowe tarcze ,,Pierwszak I klasa" z życzeniami od wychowawczyni, aby ich wysiłek zawsze wieńczył sukces. Potem wystąpili uczniowie klasy V, przygotowani przez panią bibliotekarkę - Danutę Kutyłę, z programem wprowadzającym uczniów w świat czytelników. Po oficjalnej części dzieci z rodzicami w obecności pani Dyrektor udały się do sali rekreacyjnej. Radości i zabawy nie było końca, sala spełniała oczekiwania dobrym wyposażeniem i ciekawą aranżacją. Po zabawach wszyscy zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez Rodziców. Na zakończenie dzieci ponownie uczestniczyły w zabawach ruchowych.

Opracowanie: Ewa Kordecka

 

 

Michał Górkiewicz finalistą

 

Michał Górkiewicz z klasy llla gimnazjum został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Astronomii w roku szkolnym 2009/10. Serdecznie gratulujemy. 

 

 

 X Gminny Konkurs Recytatorski Twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera

 

W dniu 3 marca o godz. 900 w Ludźmierzu odbył się X Gminny Konkurs Recytatorski Twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera i innych twórców Podhala. Naszą szkołę reprezentowało kilku uczniów. W związku z jubileuszowym konkursem wzbogacono jego formułę o kategorię artystyczną.

Warunki uczestnictwa:
1. Przedstawienie w formie plastycznej własnej interpretacji do „Skalnego Podhala" K. Przerwy-Tetmajera.
2. Prace należy złożyć do 20 lutego do pani Woźniak, która komisyjnie wybierze najlepsze i prześle do Ludźmierza.
3. Wszystkie prace zostaną pokazane w dniu Konkursu Recytatorskiego.

 

 

Wyniki sondy!!

 

W listopadzie zadaliśmy Wam pytanie:
Czy podoba Ci się projekt naszej sali gimnastycznej?

Oto jak odpowiadaliście:

TAK - 65.38%

NIE - 28.21%

NIE MAM ZDANIA - 6.41%

Liczba oddanych głosów: 78

 

 

Kiermasz świąteczny

 

W grudniu 2009 roku odbył się po raz kolejny Kiermasz świąteczny uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Nad wykonaniem stroików, kartek, choinek i dekoracji na świąteczny stół czuwali nauczyciele: Barbara Gągola, Zofia Gigoń, Ewa Kordecka, Joanna Borowicz. Zdjęcia z kiermaszu w Galerii.

 

 

Gminny konkurs szopek w Rogoźniku 2009

 

Nagrodzeni uczniowie: 

Gimnazjum

1 Miejsce Jacek Balos

2 Miejsce Natalia Bafia

3 Miejsce Bogdan Rychtarczyk

Szkoła Podstawowa

2 Miejsce Marcelina Kopeć

Wyróżnienie Patrycja Skiba

 

Prace zostały wykonane pod kierunkiem Joanny Borowicz. Zdjęcia z konkursu w Galerii.

 

 

Obchody Święta Patrona Szkoły

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej rozpoczęli Obchody Święta Patrona Kazimierza Jagiellończyka Mszą Świętą odprawioną w naszym kościele. Po mszy odbyła się uroczysta Akademia przygotowana przez panią Edytę Haręzę oraz panią Sabinę Godziek wraz z uczniami z klasy IV i V. Po akademii rozstrzygnięto konkursy plastyczne "Korona Królewska" oraz "Portret Kazimierza Jagiellończyka". W pierwszym konkursie zwyciężyła Łucja Pudzisz (kl. I). Natomiast zwycięzcą drugiego była Lucyna Baran (kl. VI). Został także ogłoszony konkurs literacki pt. "Dlaczego Kazimierz Jagiellończyk został patronem szkoły". Zdjęcia w galerii.

 

 

Ciekawa lekcja historii

Uczniowie klasy VI pokazali, że można się uczyć historii w sposób ciekawy. Przygotowali inscenizację z następującej lekcji: "Życie Polaków pod zaborami oraz Wielka Emigracja". Zdjęcia w Galerii.

 

 

Akademia z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

 

W dniu 31 Marca 2010 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji ŚWIAT WIELKANOCNYCH. Przygotowana została przez uczniów klasy 4 i 5 Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum 2a i 2b:) Zdjęcia do oglądnięcia W Galerii.

 

 

Finalista - historyk

 

Łukasz Pudzisz z klasy IIIa został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z historii. Gratulujemy:)

 

 

Ku Pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Wszystkich.

 

10 Kwietnia 2010 roku, w drodze na Uroczystości 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński,
Małżonka Prezydenta RP Maria Kaczyńska oraz członkowie Polskiej delegacji i Zaloga samolotu.

 

 

70-ta rocznica Zbrodni Katyńskiej

 

Dnia 14 Kwietnia 2010 roku w naszej szkole zostały zaplanowane uroczystości upamiętniające 70-tą rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W związku z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, która miała miejsce 10.04.2010r., program obchodów przedstawiał się następująco:

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym;

9.00 - złożenie kwiatów przez przedstawicieli społeczności uczniowskiej, zapalenie zniczy oraz modlitwa ku czci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku;

10.00 - uroczysty apel dla uczniów szkoły podstawowej w 70-ta rocznicę Zbrodni Katyńskiej poświęcony pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem przygotowany przez uczniów klasy IIIa pod kierunkiem p. K. Pasionek;

- Konkurs historyczny wiedzy o  Katyniu dla wszystkich gimnazjalistów przeprowadzony przez p. E. Haręzę;

10.45 - uroczysty apel dla uczniów gimnazjum;

- Spotkanie z wychowawcami klas I - VI oraz zerówki;

11.30 - godzina wychowawcza dla klas I - III gimnazjum;

- Wyjazd do Nowego Targu wraz z opiekunami uczniów delegacji (P. Mika i M. Gąsior), złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Ofiar Katynia;

12.15 - ogłoszenie wyników konkursu plastycznego (J. Borowicz) i historycznego (E. Haręza);

16.00 - projekcja filmu dokumentalnego "Las katyński" oraz dyskusja na temat stosunku Polaków do Rosjan poprowadzona przez p. G. Nowak i p. K. Pasionek.

 

 

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Katynia

 

Delegacja z naszej szkoły składa kwiaty i zapala znicz pod pomnikiem Ofiar Katynia w Nowym Targu. Więcej zdjęć w Galerii. 

 

 

IX EDYCJA KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO MULTIMEDIALNEGO "JAN PAWEŁ II - PATRON NAJGODNIEJSZY"

 

Uczennica naszej szkoły Mariola Łuszczek otrzymała wyróżnienie w IX EDYCJI KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO MULTIMEDIALNEGO "JAN PAWEŁ II - PATRON NAJGODNIEJSZY". Mariola przygotowała prezentację multimedialną na temat: "Ostatnia Pielgrzymka Jana Pawła II do ukochanej ojczyzny". Praca wykonana pod kierunkiem pana Jacka Dusika. Więcej na temat konkursu na www.poronin.pl Serdecznie gratulujemy.

 

 

Akcja "Sprzątanie Świata"

 

W dniach 29 oraz 30 kwietnia uczniowie naszej szkoły zbierali śmieci na terenie Gronkowa. 29 kwietnia w akcji uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej, a 30 kwietnia gimnazjaliści. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci oraz różnego rodzaju odpadów. Kilka dni wcześniej, tj. 22 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi.

 

Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu. Jej organizatorem jest organizacja społeczna Clean up Australia.

 

W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

 

 

Gminny Konkurs Ortograficzny w Krempachach

 

Troje uczniów: Andrzej Pudzisz (II), Barbara Wilczek (III) i Anna Luberda (III b) reprezentowało nasze gimnazjum w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Krempachach, który odbył się 30 Kwietnia 2010 r. Andrzej Pudzisz zajął III miejsce, miejsce IV Anna Luberda. Gratulujemy!

 

 

Protokół z Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej 4 MAJA 2010

 

W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Swoim śpiewem pięknie podkreślili charakter majowego święta, dając wyraz swojej Postawy patriotycznej.

 

W Szkole Podstawowej

 

I Miejsce zajęła: klasa 6 śpiewając "Modlitwę Obozową"

klasy 0 i 1 śpiewając "Przybyli ułani", "Białe Róże"

II Miejsce zajęła: klasa 4 śpiewając "Marsz, marsz Polonia"

klasa 3 śpiewając "Mazurek 3 Maja"

III Miejsce zajęła klasa 2 śpiewając "Nasza najpiękniejsza"

 

W Gimnazjum

 

I Miejsce przypadło klasie 3b za "Legiony"

Miejsce II przypadło klasie 2a za "O Mój rozmarynie"

III Miejsce przypadło klasie 3a za "Marsz I Korpusu"

 

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy!

 

 

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

4 Maja 2010r. uczniowie klasy IV i Ia, pod kierunkiem p. M. Ludzi-Sikory i z pomocą p. K. Pasionek, przygotowali uroczystą akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na montaż słowno - muzyczny złożyły się wiersze  m. in.: M. Arcta "Trzeci Maj" i M. Konopnickiej "Jak kto zapyta Ciebie ..." oraz pieśni patriotyczne: "Rota", "Jak długo w naszym sercu" oraz "Witaj majowa jutrzenko" w wykonaniu uczniów występujących pod przewodnictwem i dziewczyn
z kl. IIIa i IIIb. Zdjęcia z uroczystości w galerii.

 

Program uroczystości przedstawiał się następująco:

godz. 10.40 - Akademia dla uczniów szkoły podstawowej

godz. 11.15 - Konkurs Pieśni Patriotyczne

godz. 12.00 - Akademia dla uczniów gimnazjum.

 

 

"DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU"

 

W dniu 17 Maja 2010 roku na 7 lekcji odbył się w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie gimnazjum w formie prezentacji multimedialnej przedstawili zagrożenia występujące w Internecie oraz ich zapobieganie. Prawie 30 - osobowa grupa uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum z ciekawością słuchała oraz oglądała jak zabezpieczyć swój komputer przed szkodnikami występującymi w sieci. Po przedstawieniu uczniowie oraz nasz nauczyciel informatyki pan Jacek Dusik  odpowiadali na pytania dotyczące: programów antywirusowych, zapory sieciowej, aktualizacji automatycznych, itp.
Mamy nadzieje, ze DBI na zawsze zagości w naszej szkole i będzie w podobny sposób organizowane w każdym roku szkolnym.
Więcej na temat Dnia Bezpiecznego Internetu na stronie www.dbi.pl

 

 

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ, ŻOŁNIERSKIEJ I HISTORYCZNEJ

 

27 maja odbył się w Ludźmierzu KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ, ŻOŁNIERSKIEJ I HISTORYCZNEJ. Naszą szkołę śpiewająco reprezentowały duety:
- z klasy I Michalina Kołodziej, Izabella i Sylwia Gacek, Sabina Wilczek
- z klasy VI Ewelina Głodasik, Patrycja Skiba śpiew oraz Maria Nowak akompaniament na keyboardzie
- z klasy  III b Paulina Machowska, Paulina Wach, Mariola Łuszczek akompaniament na gitarze
Zajęły czołowe miejsca:
Gimnazjalistki miejsce I za wykonanie piosenki „Biały krzyż"
Dziewczynki z klasy I Michalina z Sylwią miejsce II, bliźniaczki Iza i Sylwia miejsce III

Śpiewającym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu pozostałych uczniów naszej szkoły.

 

Opiekun Danuta Kutyła

NA GÓRĘ