Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Koło Misyjne

Koło Misyjne

 

ki

 

 

 

Nasze koło misyjne „Iskierki” należy do Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

 

 

 


 

Spotkania Koła odbywają się w czwartki od godz. 13.10

 


   

ZBIÓRKA DLA AFRYKI

    Koło misyjne przeprowadziło w naszej szkole zbiórkę materiałów opatrunkowych dla Afryki. Zostaną one przekazane przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania, do konkretnych szpitali, które  prowadzą misjonarze. Wszystkim dziękujemy za  udział w akcji i wrażliwe serce. Bóg zapłać! 


 

  KOLĘDA MISYJNA

 

 J

 

    Członkowie Koła Misyjnego "Iskierki" w dniach 26-27.12.2017 r. chodzili z kolędą po Gronkowie. Trzy grupy radośnie przemierzały wieś i  obwieszczały Dobrą Nowinę o narodzinach Chrystusa., zachęcając do ofiar na rzecz dzieci z Syrii. Mieszkańcy chętnie otwierali drzwi domów i swoje serca obdarowując  kolędników datkami i słodyczami. Pogoda była wyjątkowo sprzyjająca, więc kolęda przebiegała w radosnej atmosferze. Dziękujemy Wszystkim za przyjęcie nas i złożone ofiary! 

Maria Gaweł  Katechetka

 


   W tym roku do Koła Misyjnego należy 21 osób z klas V- VII. Formujemy się podczas spotkań koła. Już w tym roku szkolnym poprowadziliśmy różaniec misyjny w parafii. Wykonaliśmy też ozdoby świąteczne, które były sprzedawane podczas kiermaszu w szkole oraz w parafii. Zarobione pieniądze przeznaczamy na opłacenie adopcji serca nasze Dziecka z Afryki.

Obecnie przygotowujemy się do kolędy misyjnej przez naukę ról i wykonywanie strojów kolędowych.

 

W czwartek 14.12.17 podczas spotkania Koła odbędzie się wspólna Wigilia.

 

d

NA GÓRĘ