NIE ZMARUJ SWOJEGO ŻYCIA

Z inicjatywy i przy osobistym wsparciu Pełnomocnika Wójta do spraw walki z uzależnieniami przy Gminie Nowy Targ, pani mgr Elżbiety Skałuby dnia 23 listopada 2021 roku w SP w Krempachach młodzież klas siódmych i ósmych naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym „RYMcerze”

Pomysłodawcami projektu Nie zmarnuj swojego życia. jest fundacja „Edukacja z Wartościami” oraz raperzy Bęsiu i Dj Yonas.

Artyści są twórcami ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom i przyczynom przestępczości. Ambasadorami projektu są również znane osoby ze świata kultury i sportu, m.in.: Jerzy Dudek, Maciej Musiał, Tomasz Adamek.

„Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie, jak: papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć”.

Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu”. Takie są też ich hip-hopowe utwory – docierają do młodego słuchacza.

            Na koniec spotkania prowadzący przygotowali małą niespodziankę. Odważne osoby mogły wyjść na scenę i razem z nimi rapować. W trakcie występów młodzież miała możliwość podzielenia się swoimi pasjami. Były wspólne zdjęcia oraz autografy.

Dziękujemy teamowi RYMcerze za tchnienie w uczniów nowej motywacji do nauki, do pracy nad rozwijaniem swoich talentów, do… ogólnego progresu w swoim życiu.

Pozdrawiamy i do zobaczenia.

NA GÓRĘ