POMAGAMY ASI PODCZERWIŃSKIEJ

Cała społeczność szkolna odpowiedziała na apel rodziców i Fundacji im. Adama Worwy z Nowego Targu, włączając się w zbiórkę plastikowych nakrętek. Gromadzone są one na bardzo drogą operację dla Asi Podczerwińskiej, która choruje na hemimelię strzałkową. Jest to niezwykle rzadka wada. Niektóre kości w nóżce dziewczynki nie są prawidłowo wykształcone. Dzięki bardzo kosztownemu zabiegowi Asia może rozwijać się w pełni sprawnie.

Worki z plastikowymi nakrętkami, które udało się zebrać w naszej szkole, zostały spakowane przez członków wolontariatu i dostarczone na miejsce zbiórki w dniu 4 października przed Ratuszem w Nowym Targu.

Ponadto, 13 października, w czasie wyborów parlamentarnych kontynuowana była zbiórka pieniędzy dla potrzebującej dziewczynki. Wolontariuszki Amelia Kowalczyk, Karolina Kołodziejczyk, Weronika Charczuk, Łucja Zagata, Kinga Niemiec i Karolina Pęksa kwestowały przed lokalem wyborczym. Jak poinformowali nas Rodzice Asi, suma zebranych datków to 2758 złotych i 90 groszy oraz 7,20 euro. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowania w imieniu organizatorów.

Zbiórka nakrętek będzie kontynuowana w naszej szkole przez cały rok.

NA GÓRĘ